Fyzio Jóga (75min)

Úterý od 10:15 v Centru života od 6.2. (každé úterý.)

Cena: 180,-

Permice 10+2 lekcí za 1600,-

6.2. ukázková lekce za akční cenu 150,-

Vezmi děti a přijď si s námi zacvičit :D

Ahoj, chceš si zacvičit a nemáš hlídání? Přijď a vezmi děcka s sebou. Moje lekce jsou pro rodiče jako jsi ty, co chtějí dělat něco pro sebe a potřebují s sebou vzít svoje děti. Lekce je zaměřená hlavně na rodiče a jejich momentální potřeby. Jako fyzioterapeut lekci vždy skládám na míru podle individuálních potřeb skupiny. Na začátku lekce se pozdravíme, posdílíme, jak se máme a vrhneme se klidně s dětmi v náručí nebo kolem nás na cvičení. Lekce je skládaná z rehabilitačních a jógových prvků. Po lekci cvičení bude možnost si popovídat a pohrát s ostatními v herničce.

Lekce: 60 + 15min

Cena: jednorázová 180KČ, permanentka 10 lekcí 160Kč + 2 možnosti náhrady


Lekce / Kurzy

Zdravé obouvání (120min)

Kdy: Neděle 26.11. od 14h

Kde: Centrum života, Tábor

Chceš vědět, jak vybrat vhodnou obuv a proč?

Dnes se potýkáme s alarmujícím faktem, kdy z 99% narozených dětí se cela zdravou nohou do školy přichází 95% dětí s nohou deformovanou. Jak to? Během 6 let psychomotorického vývoje dochází k jeho odchylce, která vzniká vlivem prostředí, ve kterém se tělo po tuto dobu nachází. A dává základ vzniku onemocnění pohybového aparátu v dospělosti. Je tedy více než na místě se zamyslet nad tím, jak a do čeho dítě oblékáme, obouváme, jak se hýbe, kde je vhodné dítě podpořit a jak atd.

Prostředí, ve kterém se jedinec nachází, má přímí vliv na vznikající odchylky od fyziologického psychomotorického vývoje, což se může projevit například vznikající deformitou nohy a prstců. Vzhledem k výše zmíněné alarmující statistice je tedy více než na místě se problematikou obouvání zabývat. Nefunkční noha má vliv na vznik dalších onemocnění pohybového aparátu v průběhu času např.: bolesti kolen, kyčlí, zad, úrazů při sportu, nevhodného držení těla atd... Prostředí tělu tvoříme tím, co na něj dáváme a kde a jak se pohybujeme. Toto bude hlavní téma našeho semináře. Vytvoříme diskusi na téma, jak a do čeho dítě oblékat, obouvat, co pozorovat při jeho pohybu, a jak dítě vhodně podpořit.

Dnes ještě můžeme vidět u dětí vliv pohybového deficitu, který způsobila covidová opatření, kdy jsme neměli možnost se potkávat na cvičeních, lyžovat, chodit na hřiět atd. tolik jako dřív a nejvíce to odnesly děti, bohužel. Kolem obouvání a oblékání panuje mnoho názorů jak ve společnosti laitské, tak ve společnosti odborné. Informací je mnoho a nikdo jiný než rodič neurčuje a nezodpovídá za to, co bude jeho dítě nosit. Pojďte se podívat na to, co můžete pro sebe a své dítě udělat.

Na tomto workshopu se dozvíte, co je a není vhodné nosit z pohledu psychomotorického vývoje a proč? Jak na tom můžete zapracovat vy jako rodiče, co můžete jednoduše změnit atd. Budeme se věnovat jak teorii i praxi. Vezměte s sebou obuv, kterou chcete zkonzultovat, změřím nohu vám i vašemu děťátku a odnesete si domu ucelené informace, které vám konkrétně pomohou zlepšit vliv prostředí na vaše tělo.

Psychomotorický vývoj popisuje důležité milníky vývojových fází člověka po stránce motorické, smyslové, sociální a psychické. Ukazuje nám, co má jedinec být schopný zvládnout za úkony v průběhu času vývoje centrální nervové soustavy, který trvá přibližně do 6 let. Například: kolem 3 měsíce dítě pase koníčky tzn. zvedá hlavu, kolem roku začíná chodit a ve 3 letech leze na prolézačky, stromy atd. Toto zvládne snad každé zdravé dítě, ovšem otázkou je jak kvalitně. Kvalita prováděného pohybu je pro nás klíčová. Proč nás to zajímá? Protože kvalita provádění pohybu v dítěte do 6 let určuje, jak se bude automaticky hýbat po celý život. Čili, když se v dětství naučím hýbat se tak, jak je pro systém náročné, pravděpodobně tam po chronickém používání vznikne nějaký problém. Jako když špatně umístíte ve stroji součástku, tak se dříve odře. Nezapomínejme, že dítě se nejvíc učí pozorováním, takže krásně funguje to, že dítě odkouká pohybové stereotypy od milovaných osob v jeho okolí. Například dítě může odkoukat, že maminka vystrkuje zadek a protože chce být jako ona, vystrčí jej taky a tím dojde k mimoosovému postavení těla v gravitačním poli a je zaděláno na problém v dalším průběhu času. A takových příkladů může být mnoho. Pojďme se naučit, jak neklást překážky fyziologickému vývoji dítěte, například tím, že mu obujeme vhodné nelimitující boty.

Lekce: 120 min

Cena: jednorázová 250,-Kč na místě či fakturou.

Souznění (90min)

Kdy: Pondělky od 25.9. od 10:30h

Kde: RC Radost, Tábor

ZRUŠENO

Zrušeno

Hudebně pohybový kroužek pro děti a rodiče zaměřený na tradiční říkanky, básničky a písničky. Budeme se v lekcích inspirovat přírodou kolem nás, ročními obdobími a dění v nich a na souznění sami v sobě při zpěvu léčivých a lidových písní. Děti podpoříme v učení trpělivosti, v tom, že každý má své místo a svůj čas pro sebe, budeme trénovat základy rytmiky vytleskáváním a zpěvem. Také se během lekce pěkně protáhneme a probudíme tělíčko různými cviky, tancem či říkankami s pohybem. Přijďte s námi souznít i vy.

Lekce: 60 min

Hernička: 30 min

Cena: jednorázová 180,-KČ, permanentka 10 lekcí 160,-Kč (+ 2 možnosti náhrady)


Přihláška na kurz

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Kurz Zdravá záda

KDE: Acentrum, Karlín

KDY: 18.4.2023 od 18:00, 10 lekcí

Přihlášení na: 

Nový kurz pro ženy - těhotné i netěhotné a také po ukončeném šestinedělí.
Bolest zad je jeden z nejčastějších důvodů, proč lidé vyhledávají odbornou pomoc. Proto bych vás ráda pozvala na kurz, kde se budeme učit předcházet takovým stavům, které by vás mohly dovést až na ambulanci. Nejlepší léčbou je totiž prevence sama.
Na kurzu se naučíte:

  • lépe vnímat své tělo, cítit jeho potřeby,
  • vyzkoušíte si, jak se sebou pracovat
  • objevíte jistě vaši Achillovu patu a zjistíte, jak o ni láskyplně pečovat
  • budeme cvičit,
  • naučíme se různé relaxační techniky a autoterapie.

Vysvětlíme si, jak to v těle funguje, a to jak po stránce pohybového aparátu, tak ze strany Tradiční čínské medicíny, která nám dává možnost vidět tělo jako celek a sledovat jeho výstupy, které charakterizují, co se v něm odehrává. Díky tomuto vědění, můžeme o sobě leccos pochopit a pak o sebe lépe pečovat.
"Každý z nás je originál a každý z nás si může nejlépe pomoci sám, neboť my jediní cítíme sami sebe nejlépe." Natálie Vědomě
Kurz má 10 lekcí. Budeme se věnovat noze, stoji, chůzi, pánevnímu dnu, dechu, hlavě, relaxaci, sebeuvědomění, cvičení a výše zmíněné teorii. Lekce budeme tvořit individuálně podle složení skupiny.
Kurz je vhodný pro každého, kdo na sobě chce pracovat, lze jej absolvovat i v těhotenství a po porodu (nejdříve po šestinedělí).
Pokud máte již nějaký fyzický nález, i pro vás je tento kurz vhodný.
Těší se na vás Bc. Natálie Kašpárková, fyzioterapeutka.


Cvičení pro rodiče (s dětmi)

Čeká tě cvičení zaměřené na protahování a zpevňování těla a děti vezmi klidně s sebou :)

KDY: Každé úterý v 9:30

KDE: Fitness Action, Praha Krč

Přihláška: viz tlačítko - odkaz na formulář Hop4fit nebo prostě přijď

Cena: 220,- zatím jednorázově

VĚDOMĚ, Natálie Kašpárková
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!