Změna

31.03.2020

Změna

Ze všech medií, které sleduji, mě někdo vybízí a nabádá ke změně. Když o tom přemýšlím, tak věcí, které lze v životě změnit je mnoho. Dle návodů moudrých a zkušených lidí, je možné začít kdykoliv a kdekoliv, jen mít vůli. Zkusíme to spolu, krůček po krůčku.

Základem je otevřená mysl, která přijímá informace a kriticky o nich přemýšlí, tedy vyhodnocuje smysl pro daného jedince. Co je ta mysl a co je za ní? Mysl je soubor programů, který vyhodnocuje danou situaci, dobrý sluha, ale špatný pán. Za myslí, to máme všichni stejné, tam je srdce a pocit jednoty, který nás všechny spojuje.

Vždy je třeba vycházet ze sebe sama. Každý z nás je originál a každý z nás vnímá svět jinak. Pokud cítíš, že chceš změnu, jdi do toho naplno. 

Jak na to?

Nejprve je dobré si uvědomit, co vlastně chci. Dnes jsme v době, kdy se vše rychle mění, pořád jsou nové a nové pohledy a miliony různých názorů na všechno, mnohdy jsou protichůdné a my z toho máme akorát guláš v hlavě. Zkuste hlavu vypnout a soustředit se na vás samotné. Když se začnete pozorovat, zjistíte, že s vámi cloumají jen některé situace, kvůli kterým se pak cítíte špatně. Tyto situace je třeba odlehčit, nemusíte hned dávat výpověď nebo měnit partnera. Nejdřív je dobré získat nadhled, zjistit, co se dá dělat a postupně to aplikovat. Je jasně, že můžete pracovat jen sami se sebou, jak to chodí v práci nebo povahu partnera těžko změníte. Takže říkat - TY za to můžeš, že já jsem nešťastná/ý, je hloupost. To je třeba si uvědomit. 

Změna přichází od tebe, ne od druhých!!!

Zkus získat nadhled v situacích, které tě tíží.  

Změna přichází s našimi dětmi

inspirace od Jardy Duška a Jany Štrausové: 

VĚDOMĚ, Natálie Kašpárková
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!