Corona

31.03.2020

Ahoj, 

corona latinsky koruna, dále rod či rozcestník, krásná slova, která mnoha lidem dnes nahánějí strach. Nést korunu je břímě, to známe z pohádek, z toho člověk může mít strach. Strach ze zodpovědnosti za sebe samého nebo dokonce ještě za někoho dalšího. Strach z blízkosti rodiny, i tím je promořena naše společnost. Nejistota na rozcestí, to známe všichni, jaké to je, když nevíme, kam jít. 

Díky viru, který jsme tak významně pojmenovali, máme příležitost a dokonce i prostor s nimi pracovat. Jak krásně to funguje, že. V přírodě má všechno svůj význam, nic není jen tak. Není květu bez stromu atd. Dá se s jistotou říci, že tohle je jen začátek, klíček ze semínka. A je to jen na našem rozhodnutí, kterou cestou se vydáme. Zda výzvu přijmeme a  nebo zůstaneme ve starých kolejích. Každému, co jeho jest.

Je dobré mít na paměti, že trocha strachu podněcuje odvahu, ale když je strachu moc, ubije i toho největšího hrdinu. V pohádkách je mnoho moudrého :) Přesně tak funguje i naše tělo, když je strach (stres) prožívaný trochu občas, je fyziologický, pokud je ale každý den čili chornicky, vyvolává patologické reakce. Když máte strach (stres), vaše tělo pošle hodně energie do svalů a do srdce, začnete rychleji dýchat, prostě se tělo připraví na fyzický boj nebo útěk. V tu chvíli, ale nemá čas bojovat s virem nebo bakterií. Je to logické. Takže směle do toho. Není čeho se bát. Příští téma bude imunita, moc se těším.

Držím vám všem moc palce.

Inspirace od Kluse a rodiny :)

VĚDOMĚ, Natálie Kašpárková
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!