Je čas začít :D

23.03.2020

Ahoj, vítám tě na mém blogu/vlogu. Už nějakou dobu se ve mě rodí myšlenka sdílet teoretické poznání a zážitky z praxe svého života. Vydala jsem se po cestě do svého nitra, která je krásná leč trnitá. Ovšem vede ke šťastnému a naplněnému životu v síle a zdravý. Je to nádherné, a proto bych to chtěla s tebou sdílet. Třeba ti to bude inspirací :)

Úvod

Chtěla bych vám ukázat jak funguje "žít šťastně až do smrti" v praxi. Krásně to popisuje Dr. Lipton ve své knize Líbánkový efekt, ovšem popisuje to i mnoho dalších moudrých lidí, které sleduji. Ráda bych udělala výcuc obohacený o svou životní praxi, který vás může inspirovat dělat věci ve svém životě jinak. Je to jednoduché, není třeba v tom hledat složitosti. Jde jen o to, se rozhodnout tady a TEĎ. 

Ve svém životě prožívám mnoho situací, které mi dávají možnost si vybrat, zda pojedu podle starých vzorců (jak umím) anebo to udělám jinak, nově (s nadhledem). Někdy je to dost těžké, ale po nějaké době to zvládnete u všeho. 

Nejprve je důležité získat nadhled/odstup v jakékoliv situaci. Jako to udělám? Jednoduše! 

Příklad: Křičím a najednou si to uvědomuji, že křičím. Vnímám sebe, že to dělám. Většinou vám ihned dojde, že je to zbytečné a přestanete, začnete se spíš smát. 

Základ je si to uvědomit - vypnout autopilota. Zkuste to, pro začátek nejlepší :)


VĚDOMĚ, Natálie Kašpárková
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!